0 (236) 231 30 00
0 (236) 231 30 00
Birdağ Damaca Su

Neden Birdağ?

Ege yaylalarının doğal kaynak suları yüzyıllardır Menderes ovasını bereketlendiren Egelilerin içini serinletiyor. Doğallığı ve saflığıyla nesilleri sağlıkla serinleten kaynak sularından beslenen Birdağ, size suyun en sağlıklısını ve iyisini sunuyor. 

Birdağ serinliği, kaynağından el değmeden hijyenik damacanalara doldurularak en sağlıklı koşullarda kalitesi, ekonomik fiyatı ve Türkiye’nin her yerine uzanan yaygın dağıtım ağıyla artık çok yakınınızda.

Size de sadece bu sağlıklı suyu söylemek kalıyor. Çünkü artık iyi su içmek isteyen, Birdağ söylüyor.

Suyun Önemi ve Yararları

Su, vücudunuzun temel işlevlerini yerine getirmesi için temel bir gerekliliktir. Yiyeceklerden besleyici öğeleri emer ve taşır ayrıca vücudun zararlı atıkları yok etmesine yardım eder.

Gün içinde düzenli olarak su içmek vücudunuzun su ihtiyacını karşılamanın en uygun yoludur. Su vücudumuzdaki fiziksel, kimyasal ve biyolojik olayların içinde yer alırken içinde bulundurduğu elementlerle sağlığımızın korunmasında rol oynar.

• Vücudumuzun %60’ı sudan oluşur.
• Organların fonksiyonlarını yerine getirmesi için su gerekir.
• Su, vücut hücreleri arasında oksijen ve besin öğelerinin taşınmasını sağlar.
• Eklemlerin kuvvetlenmesi için destek sağlar.
• Dokuları korur ve canlandırır.
• Vücut ısısının korunmasına yardım eder.
• Vücudun zararlı atıkları yok etmesini sağlar.
• Eklemlerin hareketliliğini sağlar, beyin ve omurilik için darbe engelleyici görevi yapar.

 

Sağlıklı Damacana ve Kullanımı

Damacana şişelerin üretiminde kullanılan hammadde polikarbonattır. Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı yayınlamış olduğu Gıda Maddeleriyle Temasta Bulunan veya Bulunmak Üzere İmal Edilen Plastikler Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince polikarbonat kullanımına izin vermektedir. Bununla beraber damacana şişeler Tarım ve Köyişleri Bakanlığı İl Kontrol Laboratuvarları tarafından toplam migrasyon, ekstraksiyon, boya geçirgenliği, infrared spektrumu gibi analizlerle de uygun bulunmaktadır. Damacana şişelerin kullanım ömrü 3 yıldır. Bu sebeple damacanaların üzerine ambalajın üretim tarihi yazmaktadır. Boş damacanalar yabancı maddeleri saklamak için kullanılmamalıdır. Direkt gün ışığı ve ısıdan korunmalıdır.

 

Çocuklar ve Su

Çocuklar su ihtiyacını, sıvı tüketerek karşılar. Fakat bu tek başına yeterli değildir. Daha sağlıklı olmaları için susuzluklarını su içerek gidermelerini sağlamalısınız. Kaybettikleri suyu, gün içinde su içmelerini sağlayarak onlara geri kazandırabilirsiniz.

Unutmayın, çocuklar eğlenmeyi, koşup oynamayı çok seviyor ve en çok da o anlarda sıvı kaybediyorlar. Çocuğunuzun gün içinde kaybettiği suyu geri kazanması sağlığı için çok önemli. Onun bu ihtiyacını karşılamanın yanı sıra, ona su içmeyi sevdirmeli ve bu alışkanlığı edinmesini sağlamalısınız.

 

ÜRÜNLERİMİZ DAMACANA SU SATIŞI TÜP SATIŞI İNDİRİMLİ ELEKTRİK SATIŞI
0 (236) 231 30 00
ONLİNE SİPARİŞ
Önal Grup Ltd Şti © 2016 Tüm hakları saklıdır.